butelka termiczna dafi
Do czego służy butelka termiczna?
Sierpień 15, 2019
butelki filtrujace Dafi

Jak da się zauważyć, butelka filtrująca jest od pewnego czasu niezwykle popularna. Co więcej, butelka ta jest niewątpliwie bardzo przydatnym produktem. Z uwagi na jej kształt oraz rozmiar możemy tą butelkę zabrać ze sobą wszędzie. Każda osoba wie, iż zawsze należy mieć ze sobą coś do picia – ta butelka nada się do tego idealnie. Butelkę można schować między innymi do torebki i kiedy tylko zajdzie taka potrzeba, można ją wyjąć i napić się świeżej wody. Co ważne, butelka została wyposażona w wymienny filtr węglowy, który składa się z węgla aktywnego, a ten natomiast jest wytwarzany jest z łupin orzecha kokosowego. Dzięki temu możliwe jest usunięcie zanieczyszczeń z wody, jak również nieprzyjemnego smak i zapachu chloru. Firma Dafi poinformowała także, iż butelka filtrująca nie zawiera Bisfenolu A., który jak wiadomo, jest niezwykle szkodliwym dla zdrowia związkiem chemicznym, który często wykorzystuje się podczas produkcji tworzyw sztucznych.

Butelka filtrująca

Zauważmy, iż butelka filtrująca filmy Dafi to niezwykle poręczna butelka. Warto zwrócić uwagę, iż nie jest to butelka jednorazowa, a butelka wielokrotnego użytku. Co ważne, mamy możliwość dopasowania jej pojemność do swoich własnych potrzeb, ponieważ butelka ta jest ona dostępna w 3 różnych pojemnościach. Najmniejsza jest butelka o pojemności – 0,3 litra, która jest dedykowana dla najmłodszych. Kolejna pojemność 0,5 litra, to najczęściej kupowana butelka, którą można ze względu na jej niewielki rozmiar zabrać ze sobą na przykład na spacer bądź też do pracy. Największa z dostępnych pojemności to butelka 0,7 litra, która będzie idealna na wypad do siłowni bądź też w czasie podróży. Zwróćmy uwagę, iż każdy może znaleźć idealną butelkę, która będzie dostosowaną do jego własnych potrzeb. Oprócz tego, można również wybrać kolor butelki, ponieważ jest ona dostępna w wielu różnych kolorach.

Woda zawsze świeża i pod ręką

Zwróćmy uwagę, iż woda, znajdująca się w butelce filtrującej będzie z pewnością zawsze świeża, ponieważ to człowiek posiada kontrolę nad tym, jak długo znajduje się ona w butelce filtrującej, jak również w jakich warunkach jest ona przechowywana. Warto jednak pamiętać, że najlepiej jeśli zużyjemy wodę w przeciągu 12 godzin od chwili napełnienia butelki – możemy mieć wtedy pewność, że woda będzie smaczna. Jeżeli wiemy natomiast, że w tymże czasie nie będziemy w stanie wypić całej butelki – możemy napełnić ją na przykład do połowy. Pozwala to na ograniczenie niepotrzebnej straty w postaci wody.