filtry dafi
Jakie składniki zawiera filtr Dafi?
Sierpień 6, 2019
butelki filtrujace Dafi
Do czego służy butelka filtrująca
Sierpień 21, 2019
butelka termiczna dafi

Jak wiadomo, niezależnie od pory roku, a także od tego, czy chodzi o osobę dorosłą, czy o dziecko, człowiek powinien dużo pić – a więc około dwóch litrów dziennie. Picie wody ma niezwykle istotne znaczenie dla naszego metabolizmu, wiąże się to również z blokowaniem rozwoju infekcji, a także z suchości skóry. Zauważmy, że zimą, w pomieszczeniach, które są nagrzane, wilgotność powietrza spada zazwyczaj nawet do 20-30% – to właśnie wtedy najczęściej pojawiają się problemy z suchym kaszlem. Każdy z nas wie, że ciepłe napoje, szczególnie zimą, dają nam możliwość rozgrzania się w czasie spacerów bądź też innej aktywności fizycznej. To właśnie poprzez różnego rodzaju aktywność ciało człowieka poci się, czyli potrzebuje też się napić. Należy zwrócić uwagę, iż aby nasz organizm odpowiednio przyswajał płyny, nie wystarczy, żebyśmy wypili na raz dużą ilość wody. Powinno się ją powoli sączyć przez cały dzień. Co więcej, nie powinno się także używać jednorazowych butelek. Należy wyznawać zasadę, iż to nie segregacja śmieci, natomiast ograniczenie używania plastiku jest najlepszym rozwiązaniem dla przyszłości.

Butelka termiczna

Butelki termiczne firmy Dafi są kolorowe oraz wykonane ze stali nierdzewnej.  Co ważne, zostały one wyposażone w podwójne ścianki próżniowe. Warto także podkreślić, iż nie zawierają one Bisfenolu A, a więc potocznego BPA. Opisywane butelki termiczne są odpowiednie zarówno na wodę, herbatę, jak również na inne napoje. Pozwalają one zatrzymają ciepło, a także zimno. Sprawdzą się więc idealnie zarówno do tego, aby rozgrzać nas zimą, jak i w sytuacji, kiedy potrzebujemy czegoś, aby latem zatrzymać zimno. Butelki te pozwalają na trzymanie gorąca przez 12 godzin, z kolei ciepła nawet przez 24 godziny. Dzięki temu, iż jest to butelka a na nie na przykład kubek, dużo lepiej trzyma temperaturę. Zauważmy, iż obecnie wielu producentów wytwarza tego typu butelki. Występują one w wielu różnych kolorach, dzięki czemu każdy z pewnością znajdzie dla siebie butelkę, która mu się spodoba. Co więcej, butelki te posiadają różne pojemności. Zwykle możemy je również myć w zmywarce – co jest niezwykle wygodne. Należy dodać, że butelki termiczne to produkt na lata. Idealnie sprawdzą się one zarówno u dzieci, jak i u osób dorosłych.

Ochrona środowiska

Trzeba zwrócić uwagę, że jeżeli naprawdę zależy nam na ochronie środowiska, a także zminimalizowaniu toksycznych odpadów to butelka termiczna sprawdzi się idealnie. Oprócz tego butelka ta z pewnością sprawdzi się praktycznie w każdych warunkach. Dzięki temu, że jest ona niezwykle poręczna, będziemy mogli zabrać ją ze sobą w każde miejsce.