filtry dafi
Jakie składniki zawiera filtr Dafi?
Sierpień 6, 2019
proces filtrowania

Zauważmy, że woda kranowa zawiera w sobie różnego rodzaju zanieczyszczenia oraz metale ciężkie. Istotny jest fakt, iż woda ta, kiedy przepływa przez rurociągi, ma kontakt z rdzą i bakteriami. Niektórym osobom oczyszczenie takiej wody może wydawać się trudne i pracochłonne. Jednak w rzeczywistości ponad 90% ołowiu może zostać usunięta poprzez zastosowanie dzbanka filtrującego. Filtry, które są nieodłączną częścią tych dzbanków umożliwiają pozbyć się z wody kranowej niebezpiecznych dla naszego zdrowia mikroelementów.  Oprócz tego, polepszają one zarówno zapach, jak i smak wody.

Istotną kwestią jest metoda, gdyż to właśnie od niej wszystko zależy

Zwróćmy uwagę, że filtracja wody wzbudza coraz większe zainteresowanie. Ludzie stają się coraz bardziej świadomi. Coraz bardziej zależy im również na zdrowym odżywianiu. Wiele osób zadaje sobie pytanie jak długo trwa bądź też powinien trwać cały proces oczyszczania wody. Należy podkreślić, iż to od metody filtrowania zależne jest to, jak długo proces ten będzie przebiegać. Jeśli weźmiemy pod uwagę metodę gotowania wody, to czas wrzenia trwa zazwyczaj około pięciu minut. Później jednak należy doliczyć jeszcze dodatkowy czas na ostudzenie wody. Jeśli użyty zostanie nadmanganian potasu, który dodaje się do wody w ilości, która zabarwił ciecz na różowy kolor, należy odczekać 30 minut. Z kolei wybielacz na bazie podchlorynu sodu będzie dobrym rozwiązaniem w przypadku klęski żywiołowe, gdyż pomoże odkazić wodę zarówno do picia, jak i do mycia. W tym przypadku także musimy odczekać dwa kwadranse, a wcześniej trzeba dodać do litra wody dwie krople wybielacza, który posiada zawartość związków chloru w granicach około 5%. Istotną wadą jest w tym przypadku smak oraz zapach wody – wyczuwalny jest chlor.

Proces filtracji wody w przypadku dzbanków Dafi

Warto podkreślić, że dzbanki Dafi mają istotną dużą przewagę, związaną z o szybkością oczyszczania wody. W ich przypadku oczyszczanie wody trwa to zwykle kilka minut, natomiast szybkość montażu, a także łatwa wymiana filtrów sprawiają, że metoda ta jest najczęściej stosowana w uzdatnianiu wody domowym sposobem. Warto zwrócić uwagę, iż pojemność dzbanka ma istotny wpływ na aspekt filtracji, lecz czas filtracji nie powinien przekroczyć kilku minut- zależnie od tego, jaką ilość wody będziemy zamierzali oczyścić. Dzbanki firmy Dafi mają pojemność od 1 do 3 litrów, czyli znakomicie sprawdzą się w sytuacji, gdy kiedy zależy nam na czasie. Należy również podkreślić, że dzbanki te są niezwykle eleganckie oraz dobrze zaprojektowane.