proces filtrowania
Jak długo trwa proces filtracji?
Sierpień 1, 2019
butelka termiczna dafi
Do czego służy butelka termiczna?
Sierpień 15, 2019
filtry dafi

Zauważmy, iż w momencie, gdy odkręcamy wodę z kranu, a następnie nalewamy ją do dzbanka filtrującego firmy Dafi, zazwyczaj nie zastanawiamy się, co tak naprawdę powoduje, iż już po chwili woda staje się czysta i zdatna do picia. Niektórzy zastanawiają się nad kilkoma kwestiami oraz pytaniami, na które chcieliby otrzymać odpowiedź, żaby w ten sposób rozwiać wszelkie wątpliwości. Jak wiadomo, woda to podstawą zarówno zdrowego, jak i długiego życia – to każdy powinien wiedzieć. Należy jednak podkreślić, iż nie zawsze możemy być pewni, czy pijemy odpowiednią właściwą wodę. Co zatem wybrać? Kranówkę, wodę butelkowaną bądź też filtrowaną? Warto dokonać odpowiedniego wyboru. Zwróćmy uwagę, że woda kranowa jest aktualnie dość dobrze uzdatniana dzięki wodociągom, które posiadają nowoczesnymi urządzeniami, lecz pomimo to, zawiera ona tak zwane zanieczyszczenia wtórne. Wspomniane zanieczyszczenia pochodzą zazwyczaj z wielokilometrowych instalacji doprowadzających wodę do naszych domów. Oprócz tego, celem zapewnienia właściwej jakości wody, uzdatnia się ją chlorem. Następnym problemem, który dotyczy tak zwanej kranówki, a z którym zmaga się wiele różnych osób jest tak zwany kamień kotłowy, który jest następstwem twardości wody. Żeby temu zapobiec należy korzystać z filtrów dzbankowych, celem uzdatnienia wody kranowej przed jej spożyciem.

Co zawiera wkład?

Warto wiedzieć, że wkład filtrujący zawiera w sobie pewną mieszankę składników, których zarówno bezpieczeństwo, jak i skuteczność potwierdziły różnego rodzaju badania naukowe oraz laboratoryjne. Jednym z najważniejszych składników jest węgiel aktywny. W czasie procesu filtracji woda, która przepływa poprzez złoże filtracyjne pozbawiona zostaje chloru, a także niektórych pestycydów oraz związków organicznych. Kolejnym ważnym składnikiem jest żywica jonowymienna. Ma ona za zadanie usuwanie z wody między innymi metali ciężkich (takich jak ołów bądź też miedź, które czasami znajdują się w instalacjach wodociągowych). Należy dopowiedzieć, iż żywica jonowymienna zmiękcza wodę w taki sposób, aby w czasie gotowania nie osadzał się kamień kotłowy.

Technologia

Unikalna technologia, którą zastosowano w dzbankach filtrujących firmy Dafi daje możliwość otrzymania wysokojakościowej wody. Dzięki właściwie dobranym złożą filtracyjnym, z wody wydobywa się nadzwyczajne walory smakowe. Oprócz tego, woda jest także czystsza oraz zdrowsza. Należy podkreślić, że wody przefiltrowanej można używać zarówno do picia, jak i do parzenia kawy bądź herbaty, jak również do przygotowywania posiłków.